Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego
Niektórzy żołnierze Powstania Warszawskiego, uczestnicy najintensywniejszych walk i ewakuacji kanałami, dziś mają miejsce spoczynku daleko od stolicy.
Są też i tacy, którzy pochowani są na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie Krzyżu.
Będący również aktywnymi działaczami i byłymi prezesami terenowych struktur NOT, są objęci pamięcią Rady TJO i tarnowskich stowarzyszeń technicznych.
mgr inż. Henryk Ziemnicki – żołnierz AK, pseudonim „Olbromski”, Dowódca Kompanii Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego 1944 roku, a dla tarnowskiej jednostki NOT – niezapomniany organizator stowarzyszeniowej działalności w połowie ubiegłego wieku, a następnie Prezes tarnowskiego oddziału SEP jest otoczony szacunkiem i trwałą pamięcią w tarnowskiej jednostce FSNT – NOT.
Tradycyjnie każdego roku 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego członkowie Zarządu Terenowej Jednostki Organizacyjnej Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT z prezesem Jackiem Sumerą na czele i prezesi Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Oddział Tarnów Antoni Maziarka ( SEP ), Lesław Świętochowski ( SIMP ), Eugeniusz Tadel ( SITR ), Zbigniew Paprocki ( SITPChem ), Mieczysław Menżyński ( PZITS ) wspólnie spotykają się przy mogile Ś.P Henryka Ziemnickiego – utrwalając wspomnienia jego działalności. Symboliczne znicze pamięci i wiązanki z okolicznościową szarfą należą do tradycji tej mogiły i tego czasu, którą staramy się przekazać młodszemu pokoleniu koleżanek i kolegów z naszych SNT.

