Rocznica Powstania Warszawskiego 01.08.2017 r.
Obowiązek Pamięci !
Niektórzy żołnierze Powstania Warszawskiego, uczestnicy najintensywniejszych walk i ewakuacji kanałami, dziś mają miejsce spoczynku daleko od stolicy, a będący również aktywnymi działaczami i byłymi prezesami terenowych struktur NOT, są objęci pamięcią Rady TJO i tarnowskich Stowarzyszeń Technicznych.
Od wielu już lat prezesi i przedstawiciele Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych zrzeszonych w Tarnowskiej Radzie FSNT – NOT spotykają się tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia prz grobie Henryka ZIEMNICKIEGO .
mgr inż. Henryk Ziemnicki – żołnierz AK, pseudonim „Olbromski”, dowódca kompanii, uczestnik Powstania 1944 roku, a dla tarnowskiej jednostki NOT – niezapomniany organizator stowarzyszeniowej działalności w połowie ubiegłego wieku, a następnie Prezes tarnowskiego oddziału SEP, otoczony jest szacunkiem i trwałą pamięcią w tarnowskiej jednostce FSNT-NOT.
1 sierpnia każdego roku prezesi tarnowskich stowarzyszeń NT oraz TJO – NOT wspólnie spotykają się przy jego mogile – utrwalając wspomnienia jego działalności. Symboliczne znicze pamięci i wiązanki z okolicznościową szarfą należą do tradycji tej mogiły i tego czasu, którą staramy się przekazać młodszemu pokoleniu koleżanek i kolegów z naszych SNT.
W tym roku przy mogile Henryka Ziemnickiego spotkali się na zdjęciu od lewej:
Prezes SIMP Oddział Tarnów Lesław Świętochowski, Członek Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa (SEP) Antoni Kawik, Wiceprezes SEP Oddział Tarnów Władysław Łabuz, prezes SITPChem Oddział Tarnów Zbigniew Paprocki, prezes SITR Oddział Tarnów Eugeniusz Tadel i prezes PZITS Oddział Tarnów Zbigniew Łabuz.

